Leading Manufacturer of 1 kg wheatgrass powder, natural wheatgrass powder and 25 kg wheatgrass powder from Ahmedabad.
₹ 320 / Kg Get Latest Price
| Purity | Conventional |
| Grade (Based on Protein) | 25% Protein |
| Drying Method | Shade Dried |
| Packaging Type | PP Bag |
| Certifications | FSSAI |
| Color | Green |
| Gluten Free | Yes |
| Packaging Size | 25 kg |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 310 / Kg Get Latest Price
| Purity | Conventional |
| Packaging Size | 25 kg |
| Form | Powder |
| Grade (Based on Protein) | 25% Protein |
| Drying Method | Shade Dried |
| Packaging Type | PP Bag |
| Certifications | FSSAI |
| Color | Green |
| Gluten Free | Yes |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 320 / Kg Get Latest Price
| Purity | Conventional |
| Packaging Size | 25 kg |
| Form | Powder |
| Grade (Based on Protein) | 25% Protein |
| Drying Method | Sun Dried |
Minimum order quantity: 25 Kg
Mehul (Founder)
Skyline Exim Sources
Shed No 19, Vinayak Industrial Estate - 4, NR Hrikrishna -51 Ind Estate, Kathwada
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India