Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer 25 kg triphala powder, triphala herbal powder, natural triphala powder and 1 kg triphala powder.
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Pack Size | 25 kg |
| Certification | GMP, FSSAI |
| Medicine System | Ayurvedic |
| Flavor | Natural |
| Packaging Type | Pouch |
| Organic Status | Conventional |
| Shelf Life | 24 month |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 100 gm |
| Usage/Application | Herbal |
| Manufacturer | YES |
| Brand | SKYLINE EXIM SOURCES |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Pack Size | 1 kg |
| Certification | FSSAI |
| Use | Digestive Health, Constipation, Detox, Eye Health |
| Medicine System | Ayurvedic |
| Flavor | Natural |
| Organic Status | Conventional |
| Shelf Life | 24 month |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Pack Size | 1 kg |
| Certification | FSSAI |
| Use | Detox, Eye Health, Digestive Health, Constipation |
| Medicine System | Ayurvedic |
| Flavor | Natural |
| Packaging Type | Pouch |
| Organic Status | Conventional |
| Shelf Life | 24 month |
Minimum order quantity: 25 Kg
Mehul (Founder)
Skyline Exim Sources
Shed No 19, Vinayak Industrial Estate - 4, NR Hrikrishna -51 Ind Estate, Kathwada
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India