Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer 25 kg spriullina powder, 1 kg spriullina powder, organic spriullina powder and spriullina powder.
₹ 550 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Organic Certification | India Organic, FSSAI Certified |
| Processing Type | Sun Dried |
| Cultivation Type | Organic |
| Application | Pharma Grade, Cosmetic, Animal Feed, Aquaculture, Pet Food, Nutraceutical, Food Grade |
| Color | Green |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | HDPE Drum |
| Shelf Life | 18 months |
| Country of Origin | India |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 550 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Organic Certification | India Organic, FSSAI Certified |
| Processing Type | Sun Dried |
| Cultivation Type | Organic |
| Application | Food Grade, Pet Food, Animal Feed, Nutraceutical, Cosmetic, Pharma Grade |
| Color | Green |
| Packaging Type | Paper Bag |
| Shelf Life | 18 months |
| Country of Origin | India |
| Packaging Size | 25 kg |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 550 / Kg Get Latest Price
| Cultivation Type | Organic |
| Protein Content | 60–65% |
| Form | Powder |
| Organic Standard | EU Organic |
| Usage | Tablet Capsule, Pet Feed, Functional Food, Food Supplement |
| Color | Green |
| Certification | FSSAI, India Organic |
| Phycocyanin | 15–18% |
| Packaging Size | 25 kg |
| Gluten Free | Yes |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 550 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Organic Certification | FSSAI Certified, India Organic |
| Processing Type | Sun Dried |
| Cultivation Type | Natural Farming |
| Application | Cosmetic, Animal Feed, Food Grade, Nutraceutical, Aquaculture, Pet Food, Pharma Grade |
| Color | Green |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | HDPE Drum |
| Shelf Life | 18 months |
| Country of Origin | India |
Minimum order quantity: 25 Kg
Mehul (Founder)
Skyline Exim Sources
Shed No 19, Vinayak Industrial Estate - 4, NR Hrikrishna -51 Ind Estate, Kathwada
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India