Manufacturer of a wide range of products which include natural shatavari roots powder, 25 kg shatavari roots powder and 1 kg shatavari roots powder.
₹ 320 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Saponin Content | 40% |
| Color | White |
| Grade | Conventional |
| Application | Cattle Feed, Ayurvedic, Food Supplement, Cosmetic |
| Part Used | Root |
| Packaging Type | Bag |
| Packaging Size | 25 kg |
| Shelf Life | 2 Years |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 320 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Saponin Content | 40% |
| Color | White |
| Grade | Conventional |
| Application | Cosmetic, Ayurvedic, Cattle Feed, Food Supplement |
| Part Used | Root |
| Packaging Type | Bag |
| Packaging Size | 25 kg |
| Shelf Life | 2 Years |
₹ 320 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Saponin Content | 40% |
| Color | Green |
| Grade | Conventional |
| Application | Ayurvedic, Cosmetic, Cattle Feed, Food Supplement |
| Packaging Type | Bag |
| Shelf Life | 2 Years |
| Packaging Size | 25 kg |
Minimum order quantity: 25 Kg
Mehul (Founder)
Skyline Exim Sources
Shed No 19, Vinayak Industrial Estate - 4, NR Hrikrishna -51 Ind Estate, Kathwada
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India