Pioneers in the industry, we offer 1 kg red sandalwood powder, red sandalwood powder, 25 kg red sandalwood powder and natural red sandalwood powder from India.
₹ 340 / Kg Get Latest Price
| Type | Red |
| Application / Use | Cosmetics |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 25 kg |
| Grade | Premium (Pure) |
| Variant | Plain |
| Shelf Life | 24 Months |
| Country of Origin | India |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 340 / Kg Get Latest Price
| Type | Red |
| Application / Use | Puja/Worship |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 25 kg |
| Grade | Premium (Pure) |
| Shelf Life | 18 Months |
| Country of Origin | India |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 340 / Kg Get Latest Price
| Type | Red |
| Application / Use | Cosmetics |
| Grade | Premium (Pure) |
| Packaging Size | 25 kg |
| Variant | Plain |
| Shelf Life | 24 Months |
| Country of Origin | India |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 340 / Kg Get Latest Price
| Type | Red |
| Application / Use | Cosmetics |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 25 kg |
| Grade | Premium (Pure) |
| Variant | Plain |
| Shelf Life | 18 Months |
| Country of Origin | India |
Minimum order quantity: 25 Kg
Mehul (Founder)
Skyline Exim Sources
Shed No 19, Vinayak Industrial Estate - 4, NR Hrikrishna -51 Ind Estate, Kathwada
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India