We are a leading Manufacturer of 25 kg dehydrated spinach leaves powder, 1 kg dehydrated spinach leaves powder, dehydrated spinach leaves powder, 25kg dehydrated spinach leaves powder and natural dehydrated spinach leaves powder from Ahmedabad, India.
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Variety | Spinach |
| Packaging Size | 25 kg |
| Processing Type | Sun Dried |
| Grade | Food Grade |
| Shelf Life | 18 Months |
| Color | Light Green |
| Certification | FSSAI |
| Moisture | Max 5% |
| Packaging Type | Paper Bag |
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Form | Dehydrated Powder |
| Variety | Spinach |
| Processing Type | Hot Air Dried |
| Grade | Food Grade |
| Shelf Life | 18 Months |
| Color | Light Green |
| Certification | FSSAI |
| Moisture | Max 5% |
| Packaging Type | Paper Bag |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Form | Dehydrated Powder |
| Variety | Spinach |
| Packaging Size | 25 kg |
| Processing Type | Sun Dried |
| Grade | Food Grade |
| Shelf Life | 18 Months |
| Color | Light Green |
| Certification | FSSAI |
| Moisture | Max 5% |
| Packaging Type | Paper Bag |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Variety | Spinach |
| Packaging Size | 25 kg |
| Processing Type | Sun Dried |
| Grade | Food Grade |
| Shelf Life | 18 Months |
| Color | Light Green |
| Certification | FSSAI, GMP |
| Moisture | Max 5% |
| Packaging Type | HDPE Bag |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Variety | Spinach |
| Processing Type | Sun Dried |
| Grade | Food Grade |
| Shelf Life | 18 Months |
| Color | Light Green |
| Certification | FSSAI |
| Moisture | Max 5% |
| Packaging Type | HDPE Bag |
| Packaging Size | 25 kg |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Form | Dehydrated Powder |
| Variety | Spinach |
| Packaging Size | 25 kg |
| Processing Type | Hot Air Dried |
| Grade | Food Grade |
| Shelf Life | 18 Months |
| Color | Light Green |
| Certification | FSSAI |
| Moisture | Max 5% |
| Packaging Type | Pouch |
Minimum order quantity: 25 Kg
Mehul (Founder)
Skyline Exim Sources
Shed No 19, Vinayak Industrial Estate - 4, NR Hrikrishna -51 Ind Estate, Kathwada
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India