Providing you the best range of dehydrated green chilli powder, 1 kg dehydrated green chilli powder, 25 kg dehydrated green chilli powder and 25kg dehydrated green chilli powder with effective & timely delivery.
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Heat Level | Medium |
| Chili Variety | G4 |
| Processing Method | Dehydrated |
| Packaging Size | 25 kg |
| Mesh Size | 80 Mesh |
| Form | Powder |
| Color | Green |
| Moisture Content | Upto 5% |
| Certifications | FSSAI |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Chili Variety | G4 |
| Processing Method | Dehydrated |
| Packaging Size | 25 kg |
| Mesh Size | 80 Mesh |
| Form | Powder |
| Color | Green |
| Moisture Content | Upto 5% |
| Certifications | FSSAI |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Chili Variety | G4 |
| Processing Method | Dehydrated |
| Packaging Size | 25 kg |
| Mesh Size | 80 Mesh |
| Form | Powder |
| Color | Green |
| Moisture Content | Upto 5% |
| Certifications | FSSAI |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 125 / Kg Get Latest Price
| Heat Level | Medium |
| Chili Variety | G4 |
| Processing Method | Dehydrated |
| Packaging Size | 25 kg |
| Mesh Size | 80 Mesh |
| Form | Powder |
| Color | Green |
| Moisture Content | Upto 5% |
| Certifications | FSSAI |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 125 / Kg Get Latest Price
| Heat Level | Medium |
| Chili Variety | G4 |
| Processing Method | Dehydrated |
| Packaging Size | 25 kg |
| Mesh Size | 80 Mesh |
| Form | Powder |
| Color | Green |
| Moisture Content | Upto 5% |
| Certifications | FSSAI |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 125 / Kg Get Latest Price
| Heat Level | Medium |
| Chili Variety | G4 |
| Processing Method | Dehydrated |
| Packaging Size | 25 kg |
| Mesh Size | 80 Mesh |
| Form | Powder |
| Color | Green |
| Moisture Content | Upto 5% |
| Certifications | FSSAI |
Minimum order quantity: 25 Kg
Mehul (Founder)
Skyline Exim Sources
Shed No 19, Vinayak Industrial Estate - 4, NR Hrikrishna -51 Ind Estate, Kathwada
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India