Pioneers in the industry, we offer dehydrated curry leaves powder, 25kg dehydrated curry leaves powder and 1kg dehydrated curry leaves powder from India.
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Leaf Grade | Food Grade |
| Processing Type | Shade Dried |
| Packaging Size | 1 kg |
| Usage | Food Grade, Herbal Use, Seasoning, Masala Blend |
| Form | Fine Powder |
| Additives | No Additives |
| Packaging Type | Bulk Bag |
| Certification | FSSAI |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Leaf Grade | Food Grade |
| Processing Type | Machine Dried |
| Packaging Size | 25 kg |
| Usage | Seasoning, Herbal Use, Food Grade, Masala Blend |
| Form | Fine Powder |
| Additives | No Additives |
| Shelf Life | 12 Months |
| Packaging Type | Bulk Bag |
| Certification | FSSAI |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Leaf Grade | Food Grade |
| Processing Type | Machine Dried |
| Packaging Size | 1 kg |
| Usage | Herbal Use, Seasoning, Food Grade, Masala Blend |
| Form | Fine Powder |
| Additives | No Additives |
| Shelf Life | 12 Months |
| Packaging Type | Bulk Bag |
| Certification | FSSAI |
Minimum order quantity: 25 Kg
Mehul (Founder)
Skyline Exim Sources
Shed No 19, Vinayak Industrial Estate - 4, NR Hrikrishna -51 Ind Estate, Kathwada
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India