Offering you a complete choice of products which include dehydrated beetroot powder, natural dehydrated beetroot powder, 25 kg dehydrated beetroot powder and 1 kg dehydrated beetroot powder.
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Processing Method | Dehydrated |
| Packaging Size | 25 kg |
| Grade | A Grade |
| Application | Cosmetics, Food & Beverage, Health Supplements, Nutraceutical |
| Certifications | FSSAI |
| Form | Powder |
| Packaging Type | PP Bag |
| Shelf Life | 18 Months |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Processing Method | Dehydrated |
| Packaging Size | 25 kg |
| Grade | A Grade |
| Application | Health Supplements, Nutraceutical, Food & Beverage |
| Certifications | FSSAI |
| Form | Powder |
| Packaging Type | PP Bag |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Processing Method | Dehydrated |
| Packaging Size | 25 kg |
| Grade | A Grade |
| Application | Food & Beverage, Cosmetics, Nutraceutical, Health Supplements |
| Certifications | FSSAI |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Paper Bag |
| Shelf Life | 18 Months |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Processing Method | Dehydrated |
| Packaging Size | 1 kg |
| Grade | A Grade |
| Application | Food & Beverage, Nutraceutical, Cosmetics, Health Supplements |
| Certifications | FSSAI |
| Form | Powder |
| Packaging Type | PP Bag |
| Shelf Life | 18 Months |
Minimum order quantity: 25 Kg
Mehul (Founder)
Skyline Exim Sources
Shed No 19, Vinayak Industrial Estate - 4, NR Hrikrishna -51 Ind Estate, Kathwada
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India