Offering you a complete choice of products which include 1kg dehydrated amchur powder, dehydrated amchur powder and 25kg dehydrated amchur powder.
₹ 100 / Kg Get Latest Price
| Mango Type | Desi Mango |
| Sourness Level | Medium |
| Form | Fine Powder |
| Processing Type | Machine Dried |
| Additives | No Additives |
| Shelf Life | 18 Months |
| Packaging Type | Paper Bag |
| Certification | FSSAI |
| Packaging Size | 25 kg |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 100 / Kg Get Latest Price
| Mango Type | Desi Mango |
| Sourness Level | Medium |
| Packaging Size | 25 kg |
| Form | Fine Powder |
| Processing Type | Machine Dried |
| Additives | No Additives |
| Shelf Life | 18 Months |
| Packaging Type | Paper Bag |
| Certification | FSSAI |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 100 / Kg Get Latest Price
| Mango Type | Desi Mango |
| Sourness Level | Medium |
| Packaging Size | 25 kg |
| Form | Fine Powder |
| Processing Type | Machine Dried |
| Additives | No Additives |
| Shelf Life | 18 Months |
| Packaging Type | Paper Bag |
| Certification | FSSAI |
Minimum order quantity: 25 Kg
Mehul (Founder)
Skyline Exim Sources
Shed No 19, Vinayak Industrial Estate - 4, NR Hrikrishna -51 Ind Estate, Kathwada
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India